Sobota 18. 9. 2021 byla třešničkou na dortu, kdy se sečetla prozatímní podpora naší organizaci, zasílaná na transparentní účet v rámci ročníku Charity Day 2021. Plus výtěžek z akce samotné. Celkově jsme vysbírali pro Společnou cestou s námi z.ú. na Charity Day v obci Hrušky okr. Vyškov úžasných 375 743 Kč. Všem účinkujícím, pořadatelům, pomocníkům, kteří se zřekli nároku na honorář ve prospěch rodin, ale také všem účastníkům a sponzorům ze srdce děkujeme. 💚

Videopozvánky na Charity Day 2021

S velkou radostí jsme přivítali na letošním ročníku Charity Day v Hruškách u Slavkova, konaném 18.9.2021, zpěváka Petra Bende. Věřili jsme, že jeho písničky, focení s ním i autogramiáda budou krásným zážitkem. A to se nám potvrdilo.
Jen pár slov o jeho životě:
V pěti letech, kdy od svých rodičů dostal svoji první bicí soupravu, se začala rodit hudební kariéra kluka z malé moravské vesničky Újezd u Rosic Petra Bende.
Mladý muzikant začal svoji profesní dráhu ve třinácti letech. Postupně se z něj stal skladatel, textař, multiinstrumentalista, zkrátka člověk, který propadl hudbě, podřídil jí vše. Mnoho vystoupení také absolvoval na charitativních akcích.
Známostí a skutečným průlomem Petra Bende do českého hudebního dění je v červnu 2005 stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar!
Debutové album Petra Bende vyšlo 7. listopadu 2005 u hudebního vydavatelství Sony BMG.
Byl nominován na Zlatého slavíka, Anděly Allianz , Ceny Óčko a podobných hudebních soutěží, ve kterých získal různá ocenění.

 

Dalším účinkujícím na letošním Charity Day v Hruškách, konaném 18.9.2021 byl
Václav Kolář (* 1. dubna 1991] Blansko) je český cyklista, šestinásobný mistr světa v biketrialu v hlavní kategorii Elite. Závodí za klub ÚAMK Biketrial Blansko, jehož je předsedou.
Biketrialu se věnuje od svých šesti let. Jeho prvním úspěchem byl titul mládežnického mistra světa v biketrialu v roce 2002. Po tomto úspěch na světovém šampionátu v Japonsku se tréninku věnoval naplno.
Mezi jeho největší úspěchy patří pět titulů mistra světa v biketrialu v mládežnických kategoriích a šest titulů světového šampiona v nejprestižnější kategorii Elite. Kromě těchto aktivit se věnuje natáčení videí o biketrialu, jezdí na různých exhibicích a show. Dává také soukromé lekce zájemcům o zlepšení dovedností v tomto sportu.
Váží si jak svých titulů na světových šampionátech, tak i pravidelného umístění na předních místech ankety Sportovec roku v rámci okresu Blansko i Jihomoravského kraje. V roce 2006 se stal nositelem Ceny Jihomoravského kraje v oblasti mládežnického sportu.

Veronika Vičarová, Mladá talentovaná hudebnice a písničkářka. Vystoupila na Charity Day s programem pro děti. Během něj vtáhla malé účastníky akce tancem i hudbou do představení samotného.

Glitter stars Slavkov u Brna Sportovní tým Glitter Stars Slavkov u Brna se věnuje závodně cheerleadingu, adrenalinovému sportu zahrnující tanec, skoky, akrobacii, výhozy a stavění lidských pyramid. Je mnohonásobný Mistr ČR , úspěšně se účastní i Mistrovství Evropy a Mistrovství světa…

Taneční skupina Proty Boty Integrovaný tanec je forma tance, která je otevřená všem bez rozdílu, při němž Dochází k integraci lidí s handicapem a bez něj. V Hruškách vystoupila s pohádkou pro děti Slon a Mravenec…

Canon fotokoutek
Na místě byl připraven také nabušený fotokoutek od společnosti CANON, ve kterém všem zájemcům na památku udělali profesionální fotografii, kterou si s sebou mohli odvézt domů. Navíc probíhal také workshop, kde si každý mohl vyzkoušet fotografování se zkušeným lektorem.

Cyranovy Boty Brněnská skupina tvořící autorská díla v žánrech taneční divadlo a rytmodivadlo. V poslední době se nejvíc zaměřují na rytmy s africkými bubny a body percussion, s kterými se nám představila formou workshopu.

Koně Újezd, která opět dojela rozveselit děti se svými zvířátky, jak k pohlazení, tak s koníky na svezení.
Minikoník Emil, je průkopník terapie, která navrací osobám se zdravotním postižením i dlouhodobě nemocným pacientům, úsměv na tvář. Navštěvuje Domovy seniorů, nemocnice, školy, školky a navštívil i naši krásnou akci.
Stáj Vážany nad Litavou pro vás připravila vozatajské projížďky kolem rybníků v Hruškách.

Honza Žanek Hlaváček King hantecu, špílař na klofnu a klapky, kolósek, co dělá imrvére lochec a béka hantecový vály. Má tři plechy a v hantecu šrajbí i bichle. Včil vaří holpec se zóloško ze štatlu, gde melduje futrování havěti. Žanka též nemůžete minót v pořadu „Brněnské hantec na rádiu Krokodýl“.

Cyklokuriozity
Kutil Martin Zehnal z Hrušek vyrábí kuriózní bicykly již od základní školy. Stvořil třeba žirafu, maxikolo o délce 4,5 a výšce 2 metry. Dovede ovládnout i stroj, jehož dvě kola se otáčí každé jinam. Vrcholem je spermia, kapesní kolo s průměrem koleček 17 centimetrů, je vysoké 41 a dlouhé 50 centimetrů.

Tým basketbalistek Žabiny Brno , je dlouholetým podporovatelem naší organizace Společnou cestou s námi z.ú a později i akce Charity Day samotné. Pro letošní ročník Charity Day v Hruškách zřídili na svých webových stránkách platební bránu pod hlavičkou Pomáháme. Výtěžek této jejich aktivity, dojely zástupkyně klubu předat na Charity Day osobně. Protože v našem termínu hrál tým důležité utkání v cizině, nemohl se zúčastnit, jak původně plánoval. Děkujeme jejich nynějšímu spolumajiteli, Radkovi Šírovi, za jeho neustálou podporu našich rodin.

Mobilní poradenské centrum Městská Policie Brno
18.9.2021 do Hrušek přijel taky speciálně upravený autobus, který široké veřejnosti zprostředkovává důležité preventivní informace. Prostorný interiér využívá interaktivní prvky, které dětem i dospělým přiměřenou formou přibližují důležitá pravidla z oblasti prevence.

Blue Sky Service Na letošní Charity Day jsme pro vás přichystali jedinečnou možnost podívat se na okolí Hrušek z ptačí perspektivy. Poblíž areálu byl připraven vyhlídkový vrtulník s možností se proletět. Navíc jízdenku na vrtulník bylo možné vyhrát v naší tombole.

Jako každý rok jste si mohli zkusit, jak náročné je pro handicapovaného člověka, třeba se jen dostat s vozíkem na chodník. Dopis pro maminku na psacím stroji pro nevidomé jste si mohli napsat sami, a potom se vydat se zavázanýma očima a slepeckou holí třeba koupit limonádu. Co cítí nevidomý člověk pod nohama, jste vyzkoušeli na stezce bosou nohou. Různé podobné pomůcky byly pro vás připraveny v rámci akce k vyzkoušení. Jak pomáhat člověku s postižením v každodenním životě, jak být jeho pravou rukou i věrným kamarádem dojeli tentokrát ukázat asistenční pejsci Jessy a Amálka.

Wikihosvět.cz – zábavný kamarád Wiki Oblíbený kamarád Wiki již na minulém ročníku Charity Day představil své žluté kamarády mimoně. Tentokrát jsme se s ním podívali do zmrzlinové říše, kde jsme poznali pana Zmrzlinku a pomohli zabránit tomu, aby zmizela všechna zmrzlina na světě. Při zábavném animačním programu jsme se vypravili dokonce i do doby ledové. Naštěstí vše dobře dopadlo a společně s dětmi se nám zadařilo „zmrzlinové pohromě“ zabránit, takže mohou všichni mlsat ledňáky vesele dál. Interaktivní programy kamaráda Wikiho jsou plné smíchu, energie, zábavných scének, originálních soutěží o ceny, jevištních dekorací, kouzel a efektů, chytlavých písniček s pohybem, krásných odměn a dárků pro děti, ale hlavně nezapomenutelných zážitků a šťastných dětí…

O projektu Charity Day v pořadu Dobré ráno na ČT2.

Atrakce Strejdy Příhody připravila pro malé sportovce nafukovací terč. Děti navíc zkrášlila dočasným tetováním a malováním na obličej. Proskočit jsme se také mohli na nafukovacím hradu, který nám zdarma zajistil pan Fiala a firma RE/MAX. Děkujeme.

Od 12 hod byla možnost dát si taky vynikající kávu z pojízdné kavárny Kisscoffee , kterou můžete v sezóně najít v brněnské ZOO u opic. Kromě kávy přivezli i něco sladkého pod zub, nebo drinky Sangria a Aperol Spritz. Majitelé se rozhodli část výdělku věnovat do naší sbírky pro děti, za co děkujeme.

URBAN STAGE na Charity Day
Po úspěšném minulém roku, kdy měli děti o graffity workshop veliký zájem, jsme se letos rozhodli street kulturu přiblížit ještě víc. Opět byla na místě možnost si pod profesionálním vedením Panto Graff vyzkoušet malování sprejem na obří plochu.
Děti si mohly také nasprejovat tašku pod vedením mladé brněnské umělkyně Kris Tyna, kterou si na památku mohly odnést domů.
V neposlední řadě se letos opět představili přední umělci této scény jako ProroK, VEUD a Kuboback, kteří svoje obrazy vytvořené na místě věnovali do dražby, jejíž výtěžek byl připsán Společnou cestou s námi z.ú. Dražba probíhala na internetu.

 

URBAN STAGE II.
Úplnou novinkou na Charity Day byly letos další tři workshopy ze streetového prostředí.
Jako první odstartoval workshop Rapu ve 14:00 pod vedením rappera Tase , kde si děti mohly zkusit zarýmovat sloku do hudby, o kterou se postará DJ RUBENZ. Pokud měl někdo odvahu, mohl taky zkusit svůj freestyle na Open Mic.
Další workshop začal následně v 15:00 a děti dostaly profesionální lekci od B-boy TAS , kde se naučily základy breakdance. Workshopu se taky zúčastnili The floor kids crew, které bylo možné vidět se jejich vystoupením i na hlavním podiu.
Posledním workshopem pak byl DJing od 16:00 pod vedením legendárního brněnského DJ a producenta OPIA, který je na scéně už víc než 20 let. Děti si mohly  osahat DJský gramofon a zkusit scratching.
Atmosféru na místě dokumentoval HipHopStage.

Podívejte se na video, které pro nás natočil náš kamarád Jiří Vlach, který dlouhodobě spolupracuje spolu s Wikihosvět.cz – zábavný kamarád Wiki s naší organizací Společnou cestou s námi z.ú. Na videu se dozvíte víc o zakladatelce Alena Kosmáková, jejím příběhu a taky něco málo o Charity Day.

Připomeňme si atmosféru Charity Day 2019 v Obec Těšany, kde jsme vybrali víc než 360 000 Kč na pomoc rodinám s handicapovaným členem a rodinám sociálně znevýhodněným.

K celkové částce, kterou jsme připsali na sbírkový účet pro rodiny, jste mohli přispět taky koupí Charity Day reklamních předmětů, připravených speciálně pro tento ročník.
Přispěli jste také koupí tomboly, v které bylo více než 200 cen. Mezi hlavní patřily například: Pobyt pro 2 osoby v Hotel Sladovna ****, lety vrtulníkem, podepsané CD od Pokáč, nebo puk od Tomáš Plekanec.
V neposlední řadě se do sbírky připočítal taky výdělek z baru a grilu, kde jsme si pro vás připravili kuřecí a vepřové steaky, klobásky a taky grilovaný hermelín.

Charity Day 2021 podporují

 

Mediální partneři

Starostové a spolupracující obce

Hrušky

Spolupracující organizace a lidé

MHJ HS Hrušky / TJ Tatran Hrušky